- Zdarzenia

Zderzenie osobówki z Tramwajem – Jedna osoba trafiła do szpitala! Ustalenia policji [ZDJĘCIA]

Zabrze. W poniedziałkowy wieczór na ul. Wolności wys. Rondo łączące DTŚ, doszło do poważnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz Tramwaju.

O godzinie 20:1 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z tramwajem. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia potwierdzono zgłoszenie, ustalono, że samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca, który nie potrzebował pomocy medycznej, oraz jego pasażerka, której udzieliliśmy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przekazaliśmy ratownikom z Zespołu Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam KM PSP.

Jak ustalili funkcjonariusze, 61-letni kierujący samochodem marki Seat nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi kierowanym przez 45-latka, tym samym doprowadzając do zderzenia. 61-latek za to zdarzenie ukarany został mandatem karnym – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W tramwaju brak było osób poszkodowanych, za równo pasażerowie jak i motorniczy nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednej osobie – dodaje KM PSP.

Siły i Środki: