- ŚLĄSK

Uderzyli w bariery na A1 – auto stanęło w poprzek!

Wczoraj o godzinie 12:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie o samochodzie stojącym w poprzek drogi na 113 kilometrze autostrady A1 w kierunku Częstochowy.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, kierowca oraz pasażerowie w tym matka z dzieckiem opuścili pojazd przed przybyciem służb, na miejscu był już obecny Patrol Autostradowy który zabezpieczał miejsca zdarzenia, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak się okazało samochód osobowy zderzył się z barierą energochłonną po czym zatrzymał się na pasie autostrady, 4 pasy (2 w kierunku Pyrzowic, 2 w kierunku Gliwic) były zablokowane, ruch odbywał się prawym pasem w obu kierunkach.

Fot. OSP Wieszowa

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora, usunięciu płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pojazdu na pobocze.

W działaniach wzięły udział 4 zastępy w tym 2 z JRG Tarnowskie Góry, 1 z JRG Zabrze oraz 1 z OSP Wieszowa. Zakończyły one działania o godzinie 14:05. Poinformował w rozmowie z nami zastępca Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach mł. asp. mgr Maciej Świderski.

Fot. Główne: OSP Wieszowa