- ŚLĄSK

Pożar dachu w Bytomiu – w akcji udział wzięło prawie 30 strażaków!

W sobotę (23.10) o godzinie 19:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku wielorodzinnego przy ulicy Katowickiej w Bytomiu.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję i inne służby.

Po przybyciu strażaków na miejsce potwierdzono silne zadymienie wydobywające się z poddasza czterokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego.

6 osób opuściło budynek przed przybyciem zastępów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów od budynku, ewakuacji jednej osoby oraz działaniach gaśniczych. Spaleniu uległo wyposażenie poddasza, wewnętrzna strona dachu, stolarka okienna, drzwi od poddasza. Po ugaszeniu pożaru działania strażaków polegały na oddymieniu budynku, wykonaniu pomiarów, które nie wykazały już niebezpiecznych dla zdrowia gazów pożarowych, rozebraniu nadpalonej konstrukcji dachu około 50m² oraz około 3m² podłogi, sprawdzeniu kamerą termowizyjną pomieszczeń.

Na czas działań służb ruch samochodowy oraz szynowy był zablokowany.

Poinformował w rozmowie z nami mł. asp. Wojciech Krawczyk Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Siły i Środki:

KM PSP Bytom

410[S]92 – SLOp

JRG Bytom

411[S]21 – GBA

411[S]25 – GCBA

411[S]26 – GCBA

411[S]51 – SD

JRG Chorzów

421[S]26 – GCBA

OSP Bytom-Stolarzowice

417[S]21 – GBA

Zespół Ratownictwa Medycznego

S04 10 – Zespół (P)

patrol Policji

Pogotowie Energetyczne

Pogotowie Gazowe

Tramwaje Śląskie