- Zdarzenia

80-latka wołała o pomoc z mieszkania – zaalarmowano służby! [ZDJĘCIA]

Dziś, w czwartek, 8 grudnia na ulicy Zapolskiej interweniowały wszystkie służby, zgłoszenie dotyczyło kobiety wołającej o pomoc!

Dziś o godzinie 11 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, dotyczące starszej kobiety, której krzyki o pomoc było słychać z zamkniętego mieszkania w jednym z budynków mieszkalnych na ulicy Zapolskiej. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 80-letnia kobieta przewróciła się w mieszkaniu, nie potrafiła samodzielnie wstać. Dlatego krzyczała, że potrzebuje pomocy. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że potrzebne jest siłowe wejście — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Do zgłoszenia udał się jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, po skutecznym otwarciu mieszkania za pomocą sprzętu hydraulicznego, ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili pomocy poszkodowanej, stwierdzili u niej złamanie biodra a co za tym idzie potrzebę hospitalizacji — przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu

Zdjęcia wykonane w trakcie wyjazdu do tego zdarzenia, zaraz przed uroczystym apelem o którym dziś pisaliśmy.