- Zdarzenia

Akcja CBŚP w Mikulczycach – Nowe Oficjalne informacje! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, we wtorek 6 grudnia na terenie dzielnicy Mikulczyce w Zabrzu swoje działania prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji.

Aktualizacja: Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji mieli wykonywać czynności w stosunku do mężczyzny, otrzymali oni informację, że ten ma posiadać broń, dlatego do działań wezwano również kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach oraz negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach — przekazuje podinsp. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.


W wyniku prowadzonych negocjacji mężczyzna wpuścił policjantów do środka. Obecnie wykonywane są czynności w jego miejscu zamieszkania, m.in. zabezpieczane są różne jednostki broni – dodaje Podinspektor.

Wcześniej pisaliśmy: Dziś rano do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wpłynęła informacja od Centralnego Biura Śledczego Policji Oddział Łódź o możliwości prowadzonych działań na terenie miasta — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na chwile obecną mogę potwierdzić, że policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wykonują działania na terenie miasta Zabrze. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie mogę udzielić szczegółowych informacji na temat zakresu i przedmiotu wykonywanych czynności — przekazuje nam podinsp. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Z uwagi na ilość prowadzonych postępowań, ich wielowątkowość oraz fakt, że są to śledztwa wielowątkowe – ciężko na chwile obecną ocenić kiedy takowe informacje będą podane do opinii publicznej – dodaje Podinspektor.

Z informacji jakie udało nam się ustalić drogą nieoficjalną funkcjonariuszy CBŚP wspierał Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach. W działaniach udział wzięły również patrole Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Pogotowie Gazowe.

1 thought on “Akcja CBŚP w Mikulczycach – Nowe Oficjalne informacje! [ZDJĘCIA]

Comments are closed.