- Zdarzenia

Dachował na Rondzie – miał 2 promile!

Wczorajszej nocy zabrzańscy Policjanci interweniowali na Rondzie Sybiraków, zgłoszenie miało dotyczyć pojazdu który z niewyjaśnionych przyczyn znajduje się na dachu!

Wczoraj o godzinie 22:12 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego na rondzie Sybiraków. Na miejsce skierowano patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy Straży Pożarnej – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci na miejscu ustalili, że 39-letni obywatel Ukrainy będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do kolizji. Wskutek czego jego pojazd marki Fiat Panda zakończył podróż do góry kołami. Kierujący nie odniósł poważnych obrażeń, lecz został zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. W wydychanym powietrzu alkomat wykazał 2 promile alkoholu, zatrzymanemu grozi do 2 lat więzienia  – dodaje młodszy aspirant.

Przy zdarzeniu interweniowały również 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz 1 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierującemu a następnie przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz zakręceniu instalacji gazowej zamontowanej w pojeździe. – informuje Zabrze News

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
451[S]44 – SRt – JRG Gliwice
ZRM
Policja