- Zdarzenia

Potrącenie na Stalmacha!

Przy ulicy Stalmacha interweniują wszystkie służby, według wstępnych informacji miało tam dojść do potrącenia!

Wczoraj o godzinie 14:02 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu oraz pieszego na ulicy Stalmacha. Na miejsce skierowano patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy Straży Pożarnej – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci na miejscu ustalili że, 63-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel potrącił 61-letniego mężczyznę który w miejscu niedozwolonym przechodził przez jezdnię między samochodami stojącymi w zatorze drogowym. W wyniku uderzenia przez samochód stracił przytomność, którą w późniejszym czasie odzyskał w karetce. Mężczyzna z urazem głowy zabrany został do szpitala przez przybyły na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Zabrzu. – dodaje młodszy aspirant.

Na miejscu oprócz policji interweniują także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, ich działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
P536 – APRD – WRD KMP Zabrze
S04 11 – Zespół (S) – WPR Katowice
KIA Stinger – WRD KMP Zabrze
BMW 330i – WRD KMP Zabrze