- Zdarzenia

Drzewo przewróciło się na mężczyznę – trafił do szpitala!

Zabrze. W czwartek, 17 lutego na ul. Sportowej doszło do poważnego zdarzenia, drzewo miało przewrócić się na przechodnia, trafił do szpitala.

O godzinie 13:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o drzewie, które przewróciło się na przechodnia. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu zastano już obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego który opatrywał poszkodowanego, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu drzewa. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 14:28 – mówi Starszy Kapitan.

Jak ustalili funkcjonariusze poszkodowanym jest 61-letni mężczyzna, z obrażeniami głowy przetransportowany został do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Siły i Środki:


Do godziny 14:30 strażacy odnotowali już 16 interwencji 5 związanych zalanymi ulicami oraz posesjami i pozostałe z powalonymi drzewami. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP ciągle napływają nowe zgłoszenia – dodaje Strugacz.

1 thought on “Drzewo przewróciło się na mężczyznę – trafił do szpitala!

Comments are closed.