- Zdarzenia

Brak było karetek, interweniowali strażacy – mimo to zmarła!

Wczoraj (9.12) przy ulicy Kowalskiej w jednym z budynków z powodu braku wolnej karetki interweniowali strażacy, zgłoszenie dotyczyło nagłego zatrzymania krążenia!

Około godziny 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o Izolowanym Zdarzeniu Medycznym związanym z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia u jednej z lokatorek budynku przy ulicy Kowalskiej. Z powodu braku wolnych zespołów na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że lokatorka jednego z mieszkań jest nieprzytomna, ma również nie wyczuwalny oddech. Z powodu na to, że mieszkanie objęte było kwarantanną Strażacy wyposażeni w Środki Ochrony Indywidualnej przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili do czasu przybycia wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanej 46-letniej kobiecie. Strażacy zakończyli swoje działania o godzinie 15:37 – dodaje młodszy aspirant.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[s]22 – GBAPr – JRG Zabrze
S04 08 – Zespół (P) – WPR Katowice SPR Radzionków