- Zdarzenia

Wojskowy pojazd przewrócił się na DTŚ – poszukiwani świadkowie!

Na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do zdarzenia drogowego w którym jeden z pojazdów przewrócił się na swój bok, na miejsce zadysponowano służby!

W czwartek około godziny 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej powstałej w wyniku zdarzenia drogowego na Drogowej Trasie Średnicowej. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Stwierdzono że z pojazdu należącego do Żandarmerii Wojskowej doszło do wycieku substancji ropopochodnej, kiedy dotarliśmy na miejsce pojazd znajdował się już na lawecie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy. W zdarzeniu interweniowały łącznie dwa zastępy, jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz z OSP Kończyce, ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 16:07 – dodaje młodszy aspirant.

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 9 grudnia 2021 r. około godziny 14.20 na zabrzańskim odcinku DTŚ, gdzie kierujący wojskowym pojazdem Land Rover jadąc w kierunku Gliwic, zmuszony został do wykonania nagłego skrętu przez psa, który wbiegł na jezdnie. Wskutek tego pojazd uderzył w bariery energochłonne. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 266, 47 8543 200 lub najbliższą jednostką Policji – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.


Fot. KMP w Zabrzu