- Zdarzenia

Lokatorka zasłabła w mieszkaniu – interweniowali strażacy!

Wczorajszego popołudnia w jednym z mieszkań przy ul. Niepokólczyckiego w Zabrzu – Helence doszło do zasłabnięcia jednej z lokatorek, na miejscu interweniowali m.in Strażacy!

Wczoraj (24.01) o godzinie 14:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu występowania tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ulicy Niepokólczyckiego. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w jednym z mieszkań miało dość do utraty przytomności jednej z lokatorek, na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego który podejrzewał możliwość występowania tlenku węgla. Działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla, pomiary nie wykazały występowania czadu – mówi Starszy Kapitan.

Poszkodowana odmówiła przewozu do szpitala przez Zespół, działania w których udział wzięły dwa zastępy zakończyliśmy o godzinie 15:05 – podsumowuje Strugacz.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
670[S]91 – SLOp – KM PSP Zabrze
Zespół Ratownictwa Medycznego