- Zdarzenia

Miał zakaz prowadzenia pojazdów – spowodował kolizję!

Wczoraj zabrzańscy Policjanci i Strażacy interweniowali przy kolizji na ulicy Sobieskiego, jak się okazało sprawca w ogóle nie powinien wsiadać za „kółko”.

Wczoraj o godzinie 10:58 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego na ulicy Sobieskiego. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz zadysponowano zastęp JRG Zabrze – informuje nas mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Funkcjonariusze ustalili, że 49-letni kierujący samochodem marki Peugeot nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Iveco, kierowanym przez 29-latka. Policjanci sprawdzili czy kierujący posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i jak się okazało, 49-letni zabrzanin posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje do 5 lat więzienia. 49-latek musi się również liczyć z tym, że wymiar sprawiedliwości może orzec wobec niego dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Mieszkaniec Zabrza nie uniknął również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej – dodaje Młodszy Aspirant.