- Zdarzenia

Policjanci ruszyli na ratunek nieprzytomnej kobiecie!

Wczoraj jeden ze świadków zaalarmował, że przed budynkiem zabrzańskiej Komendy Policji leży nieprzytomna kobieta. Znajdujący się w budynku policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, natychmiast ruszył z pomocą. Wspólnie z obecnymi również na miejscu policjantami z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj około godziny 11:00, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy asp. Andrzej Byrski, który na co dzień pełni służbę w biurze, został zaalarmowany przez jednego ze świadków, że przed budynkiem zabrzańskiej Komendy Policji leży kobieta. Policjant bezzwłocznie ruszył z pomocą. Jak się okazało na ziemi leżała nieprzytomna 25-latka, która natychmiast potrzebowała pomocy medycznej. Na miejscu obecni byli również policjanci z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci wspólnie udzielili kobiecie pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Pogotowia Ratunkowego, które zabrało ją do szpitala.

Policja dziękuje za postawę świadka, dzięki której udało się szybko udzielić pierwszej pomocy.

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka! Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kiedy będzie nam potrzebna pomoc.

Źródło: KMP Zabrze