- Zdarzenia

Nocny pożar sadzy na Cieszyńskiej!

Wczorajszej nocy przy ulicy Cieszyńskiej swoją interwencje prowadzili strażacy z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, zgłoszenie miało dotyczyć pożaru sadzy!

Wczoraj o godzinie 20:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Cieszyńskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ugaszeniu sadzy w przewodzie kominowym oraz przewietrzeniu mieszkań. Po wykonanym przewietrzeniu strażacy wykonali dodatkowo pomiary na obecność tlenku węgla. W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych – dodaje Młodszy Aspirant.

W działaniach udział wzięło łącznie 5 zastępów, trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 23:05 – podsumowuje Migas.

677s26 OSP Makoszowy, straż

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
677[S]26 – GCBA – OSP Makoszowy
677[s]20 – GBA – OSP Makoszowy