- Zdarzenia

Mieszkańcy poczuli gaz – zaalarmowali strażaków!

Dzisiaj rano strażacy interweniowali w zabrzańskiej dzielnicy Helenka, zgłoszenie miało dotyczyć wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z budynków przy ulicy Jordana.

O godzinie 10:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w jednym z budynków przy ulicy Jordana. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce otrzymano informacje że gaz miał być wyczuwalny na parterze budynku w lokalach usługowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wraz z Pogotowiem Gazowym wykonaniu pomiarów stężenia gazu w lokalach usługowych oraz mieszkalnych w całym budynku.

Wspólnie z Pogotowiem nie stwierdziliśmy żadnego stężenia, nie stwierdzono również uszkodzonych instalacji. Nasze działania w których udział wzięły 4 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu zakończyliśmy o godzinie 11:40 – dodaje młodszy aspirant.

Siły i Środki:
671[s]21 – GBA – JRG Zabrze
671[s]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[s]27 – GCBA – JRG Zabrze
671[s]51 – SCD – JRG Zabrze
Pogotowie Gazowe