- Wydarzenia

Militarny Mikołaj 2022 [FOTORELACJA]

Wczoraj ulicami Miasto Zabrze przejechała parada Militarnego Mikołaja wspierana przez Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu, Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz Strażaków z OSP Ruda Śląska.

Parada ruszyła punktualnie o godzinie 16:00 z terenu Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu jadąc przez centrum miasta mijając setki uśmiechniętych młodszych i starszych mieszkańców na widok Mikołaja i Elfów a także obstawy w postaci pojazdów wojskowych oraz eskortujących ich radiowozów i zastępu z OSP Ruda Śląska.

Cała parada dojechała na parking Centrum Handlowego Platan, gdzie czekały już namioty z różnymi atrakcjami, takimi jak stoisko z Policją gdzie można było dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na drodze, czy stoisku z Pierwszą Pomocą, gdzie najmłodsi a także ich rodzice mogli podszkolić się z udzielania pomocy w razie potrzeby.

Mimo niesprzyjającej pogody na wydarzeniu pojawiło się sporo dzieci, dla których główną i najważniejszą atrakcją było zasiąść w saniach Mikołaja wraz z nim samym, a także towarzyszącymi mu Elfami.

Jak dowiedzieliśmy się od organizatora wydarzenia z Fundacji Militarnego Mikołaja zaangażowanych było około 45 osób, natomiast z Muzeum Techniki Wojskowej ok. 10 osób.

Partnerami wydarzenia byli:
– Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu (Mała Armia Grupa Śląsk)
– Centrum Handlowe Platan
– Cellers Grup
– Ada Haft
– ZABRZE112.pl
– Info Zabrze
– Agencja TIK
– VANIPAL
– Warsztat Wędliniarski Moj
– MazMed

Z naszej strony chcieliśmy podziękować, za możliwość objęcia Patronatem Medialnym tak pozytywnego wydarzenia. Redaktorzy ZABRZE112.pl