- Wydarzenia

VI edycja Rajdu Śmiercioodpornych już nadciąga!

Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa wytyczona po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi zmotoryzowanymi, ale także z własnymi słabościami – to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy szóstej edycji Rajdu Śmiercioodpornych – Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz szeregiem partnerów. Impreza rozpocznie się 16 października o godz. 12.00 na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu.

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?

To impreza dla każdego fana motoryzacji, bez względu na posiadany  pojazd, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. W tym roku Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach – kategorii jednośladowej dla każdego posiadacza motocykla lub motoroweru, bez względu na pojemność, miejsce produkcji czy dane techniczne; oraz w kategorii samochodowej – dla każdego chętnego, który wystartuje w naszej imprezie samochodem.

Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 12. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje kilkadziesiąt punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy również na placu manewrowym MotoRat. Tam też zorganizowany zostanie dodatkowy, premiowany punkt sprawnościowy z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie!

Dla kogo przewidziana jest impreza?

Dopuszczamy udział na każdym jednośladzie: motorowerach (skuterach), maksiskuterach, motocyklach wszystkich pojemności i typów! W kategorii samochodowej wziąć udział może każdy samochód, który może legalnie poruszać się po polskich drogach.

Start rajdu – 16 października o godz. 13.00 z placu manewrowego MotoRat w Zabrzu przy ul. Knurowskiej. Uczestnictwo jest całkowicie darmowe, a organizatorzy przygotowali dla wygranych ciekawe nagrody.