- Wydarzenia

Zakończenie modernizacji garażu KM PSP w Zabrzu – Na uroczystości pojawił się Komendant Wojewódzki! [ZDJĘCIA]

Dziś w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia modernizacji garażu głównego.

8 grudnia 2022 roku na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia modernizacji garażu głównego, która została zrealizowana w zabytkowym budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, który jest pod ochroną konserwatora zabytków. Modernizacja ta polegała głównie na powiększeniu i wymianie bram garażowych, które są w tej chwili w pełni zautomatyzowane i dostosowane do potrzeb zabrzańskiej jednostki. W zmodernizowanym garażu zebrały się pododdziały Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, pracownicy Komendy Miejskiej PSP, a także wielu znakomitych zaproszonych gości.

Podczas uroczystości miało miejsce przecięcie wstęgi na otwarcie zmodernizowanego garażu głównego. Symbolicznego otwarcia dokonali Pani Poseł Barbara Dziuk, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski, Prezydent miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka – Szulik oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu st. bryg. Tomasz Bajerczak.

Środki finansowe na modernizację w wysokości przekraczającej 550 tys.  złotych zostały przekazane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz samorząd miasta Zabrze.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość przybyli między innymi

  • nadbryg. Jacek Kleszczewski – Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach
  • dr. Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze
  • Barbara Dziuk – Poseł na Sejm
  • Łukasz Konarzewski – Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków
  • Magdalena Ziółek – Konserwator Zabytków
  • Artur Nowakowski – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
  • dh. Michał Hoszkiewicz – Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Zabrzu

Wyremontowane pomieszczenia pozostałych budynków kompleksu Komendy Miejskiej.

Źródło: KM PSP Zabrze, ZABRZE112.pl
Fot. ZABRZE112.pl