- ŚLĄSK

Pożar pustostanu w Bytomiu!

Przy ulicy Frenzla w Bytomiu – Miechowicach trwa akcja gaśnicza jednego z budynków, na miejscu interweniują zastępy straży pożarnej.

Dziś o godzinie 15:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu opuszczonego budynku mieszczącego się przy ulicy Frenzla. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje nas mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu.

AKTUALIZACJA Działania na miejscu zostały zakończone.

STAN NA 16:00 Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, miało tam dojść do pożaru poddasza 3 kondygnacyjnego budynku, w chwili obecnej pożarem objęta jest również część dachu. Z uwagi na to że budynek jest niezamieszkały nie wymagana była ewakuacja, brak jest również osób poszkodowanych. Działania na miejscu mogą potrwać jeszcze dłuższy czas z uwagi na potrzebę rozbiórki uszkodzonych przez pożar konstrukcji. – dodaje młodszy aspirant.

W działaniach udział bierze 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w tym 25 strażaków.

Wcześniej pisaliśmy: Według wstępnych nieoficjalnych informacji przy ulicy Frenzla trwa interwencja związana z pożarem w budynku na przeciwko supermarketu. Przy zdarzeniu pracują zastępy JRG Bytom, na chwile obecną brak jest informacji o osobach poszkodowanych. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów tej interwencji.


Siły i Środki:
411[S]23 – GBAPr JRG Bytom
411[S]25 – GCBA JRG Bytom
411[S]26 – GCBA JRG Bytom
411[S]51 – SD JRG Bytom
632[S]22 – GBAJRG Radzionków
411[S]91 – SLRrJRG Bytom
417[S]21 – GBAOSP Bytom-Stolarzowice
419[S]12 – GBA – OSP Górniki

Fot. Partner Portalu – CzerwoneSamochody.com