- Inne

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Makoszowy!

26 lutego do jednostki OSP Makoszowy przyjedzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Kamaz, pojazd zastąpi Mercedesa Benz 1113 677[S]20 GBAM. Zakup pojazdu był możliwy dzięki: Zabrzańskiemu Budżetowi Obywatelski, Ministerstwu Sprawiedliwości oraz Pani Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzacie Mańce-Szulik. Część zakupionego wyposażenia na samochód była możliwa dzięki wsparciu lokalnych firm.

Kamaz do jednostki położonej przy ulicy Dalekiej 1 w Zabrzu-Makoszowach przyjedzie w piątek około godziny 16:00. Wcześniej przejedzie ulicami Beskidzką, Legnicką Oświęcimską, Rybną, J. Styki, Sejmową i Szymały w kolumnie pojazdów pożarniczych.

55-letni Mercedes po odejściu na strażacką emeryturę drugie życie dostanie w Parku Techniki Wojskowej, przy Parku 12 C. Poniżej filmik z podziękowaniami dla Mercedesa za 28 lat służby w jednostce, przygotowany przez druhów OSP Makoszowy.

Teraz kilka słów o Kamazie, zabudowany został przez firmę BOCAR. Jest to samochód idealnie nadający się do jazdy w trudnym terenie, posiada napęd 4×4. Będzie „woził” na sobie 3500 litrów wody oraz 350 litrów środka pianotwórczego.

Fot. Poglądowe FireBrand – Konrad Machura