- Zdarzenia

Pełniąc służbę na granicy zatrzymali nietrzeźwych kierujących!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu pełniący służbę na punkcie kontrolno-blokadowym w miejscowości Gruszki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z nich to 36-letni rowerzysta. Mundurowi zauważyli mężczyznę jadącego rowerem bez oświetlenia, postanowili go zatrzymać. Jadący rowerem mieszkaniec gminy Płaska, na widok zbliżających się do niego policjantów, przewrócił się tuż przed radiowozem. Kiedy mundurowi podeszli do rowerzysty, by zapytać o jego stan zdrowia, wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nic mu się nie stało. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatami karnymi.

Ten sam patrol jeszcze tego samego dnia zatrzymał do kontroli pojazd marki Mercedes. Badanie alkomatem 75-letniego kierowcy, wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Płaska stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Augustowie