- Zdarzenia

Poszukiwany, nietrzeźwy, z narkotykami i bez uprawnień uciekał przed policjantami!

Policjanci z zabrzańskiej „trójki” zatrzymali we wtorek w nocy nietrzeźwego kierującego, który pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych policyjnego radiowozu, nie zatrzymał się do kontroli. 41-latek wybiegł z auta i zaczął uciekać ale bezskutecznie, gdyż już po chwili został zatrzymany przez mundurowych w pościgu pieszym. Jak się okazało, był on poszukiwany oraz posiadał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 23:00, kiedy zabrzańscy mundurowi z III Komisariatu Policji, w rejonie ul. Krakusa postanowili zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem marki Nissan. Jak się okazało, kierujący pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli, a po chwili wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi okazali się jednak szybsi i po chwili zatrzymali mężczyznę w rejonie ul. Stalmacha.

Okazał się nim być 41-letni zabrzanin, który po sprawdzeniu, okazał się być również poszukiwany celem odbycia kary, a ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz tego mundurowi ujawnili przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy.  41-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna jednak nie poruszał się pojazdem sam, gdyż w pojeździe znajdował się także pasażer – 42-letni obcokrajowiec, który okazał się być poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

Kierujący został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl