- Zdarzenia

Nocna interwencja LPR’u w Rokitnicy!

Wczorajszego wieczoru w Zabrzu-Rokitnicy miała miejsce interwencja z udziałem Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj o godzinie 19:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu występowanie tlenku węgla w jednym z budynków przy ulicy Andersa. Na miejsce zadysponowano zastęp – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce zastano już Zespół Ratownictwa Medycznego który zaopatrywał poszkodowanego 12-letniego chłopca. Nasze działania polegały na wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla, pomiary nic nie wykazały. W międzyczasie Ratownicy podjęli decyzję o konieczności zadysponowania do zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodaje Starszy Kapitan.

Nasze dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania dla Śmigłowca LPR gdzie wspólnie z ratownikami z naziemnego zespołu przekazaliśmy poszkodowanego. Nasz zastęp wrócił do bazy o godzinie 21:24 – mówi Strugacz.

Siły i Środki:
S04 38 – Zespół (P) – WPR Katowice
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
Ratownik6 – HXR – HEMS Kraków (LPR)


Wcześniej pisaliśmy

Aktualizacja (godz. 22:00): Śmigłowiec wylądował w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowickiej dzielnicy Ligocie.

Aktualizacja (godz. 21:30): Śmigłowiec wystartował

Aktualizacja (godz. 21:10): Wylądował.

Aktualizacja (godz. 21:05): Śmigłowiec podchodzi do lądowania przy żłobku!

Przy ulicy Andersa w Zabrzu-Rokitnicy trwa interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, na miejsce udaje się już Ratownik-6 z bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie, na chwile obecną brak jest szczegółowych informacji na temat powodu interwencji. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów!