- Zdarzenia

Pożar mieszkania na Olchowej!

Dzisiejszego poranka przy ulicy Olchowej w dzielnicy Zaborze doszło do pożaru mieszkania!

Chwilę przed godziną 8 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Olchowej. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze – informuje nas st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przybyciu JOP (Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej) na miejsce pożar był już bardzo rozwinięty, płomienie wydobywały się z okna. Na miejsce zadysponowano kolejny zastęp JRG Zabrze. Strażacy bardzo szybko opanowali sytuację.

Lokatorzy przebywający w tym mieszkaniu ewakuowali się przed przybyciem PSP. Pozostali lokatorzy ze względu na bardzo duże zadymienie nie mogli być ewakuowani po klatce schodowej, na szczęście dym nie przedostał się do mieszkań i nie było potrzeby ich ewakuacji. Po opanowaniu całej sytuacji i przewietrzeniu klatki schodowej wszystkie mieszkania zostały sprawdzone. Działania zostały zakończone przed godziną 10. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej – dodaje Starszy Kapitan.

W wyniku pożaru uszkodzeniu uległy 2 pomieszczenia w tym mieszkaniu, nikt nie został poszkodowany – informuje nas mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.


Fot. poglądowe ZABRZE112.pl