- Zdarzenia

Potrącenie na Wolności, 15-latka trafiła do szpitala. Poszukiwani świadkowie!

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 15 grudnia 2021 roku na ul. Wolności 530. Na przejściu dla pieszych potrącona została 15-letnia mieszkanka Zabrza. Jak ustalili policjanci świadkiem zdarzenia mogła być starsza kobieta która oddaliła się z miejsca zdarzania przed przybyciem policjantów.

15 grudnia około godziny 16:00 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Wolności 530. Na miejsce skierowano patrol Policji, zastęp JRG Zabrze oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 51-latek kierujący samochodem osobowym marki Dodge potrącił 15-letnią mieszkankę Zabrza, która wtargnęła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Ponadto jak ustalili Funkcjonariusze, poszkodowana miała wbiec na przejście zza stojącego autobusu.

15-latka z urazem głowy, nogi oraz żeber trafiła do katowickiego szpitala. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – dodaje Młodszy Aspirant.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 266, 47 8543 200 lub najbliższą jednostką Policji.

Przypominamy o akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, zachęcającej do noszenia odblasków. W okresie jesienno-zimowym coraz szybciej na ulicach zapada zmrok, co sprawia że pieszy ubrani w ciemne ubrania są mniej widoczni dla kierujących. Dlatego wspólnie z Policją zachęcamy do używania odblasków. Więcej o akcji przeczytasz TUTAJ!

Siły i Środki:


Wcześniej pisaliśmy:


Aktualizacja (godz. 17:36): Ruch odbywa się już bez utrudnień.

Dziś (15.12) około godziny 16 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Wolności w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze, na miejsce skierowano patrol Policji, zastęp straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na chwile obecną wiemy tylko, że poszkodowana została kobieta, która ze złamaną nogą oraz urazem głowy przetransportowana została do szpitala przez przybyły na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że kobieta miała wbiec na ulicę na czerwonym świetle wprost pod samochód. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane – dodaje młodszy aspirant.

Jak podaje nasz reporter działania służb na miejscu wciąż trwają, występują również utrudnienia w ruchu.