- Zdarzenia

Podczas prac uszkodził gazociąg – na miejscu pojawiły się służby!

Dzisiejszego rana w zabrzańskiej dzielnicy Pawłów doszło do uszkodzenia gazociągu, na miejscu interweniowali m.in strażacy oraz policjanci!

Dziś o godzinie 10:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej rurze z gazem przy ulicy Tyskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że podczas prac ziemnych uszkodzony został rurociąg z gazem, przed naszym przybyciem na miejscu pojawiło się już Pogotowie Gazowe które zlikwidowało nieszczelność a następnie przystąpiło do prac związanych z wymianą uszkodzonego fragmentu rury.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów które finalnie nie wykazały zagrożenia wybuchowego z uszkodzonego rurociągu. W działaniach wzięło udział 5 zastępów, w tym zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, Gliwicach oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 11:00 – dodaje młodszy aspirant.

Z ustaleń policji wynika, że 64-letni kierujący koparką podczas prac ziemnych związanych z podłączaniem posesji do wodociągu uszkodził rurociąg z gazem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Siły i Środki:
671[s]21 – GBA – JRG Zabrze
671[s]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[s]90 – SLRr – JRG Zabrze
677[S]20 – GBA – OSP Makoszowy
451[S]44 – SRt – JRG Gliwice
Pogotowie Gazowe
P512 – KP3 – Policja