- Zdarzenia

Niezidentyfikowana substancja wysypała się z naczepy – interweniowały służby!

Dzisiejszego popołudnia służby interweniowały na ulicy ks. Piotra Skargi w związku z niezidentyfikowaną substancją, która wysypała się z jednej z naczep.

O godzinie 12:21 do Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu otrzymało zgłoszenie o niezidentyfikowanej substancji, która wysypała się z jednej z naczep siodłowych znajdujących się przy ul. ks. Piotra Skargi w Zabrzu. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Zabrze – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że niezidentyfikowana substancja wysypała się z jednej z trzech znajdujących się tam naczep siodłowych. W dwóch naczepach znajdowały się beczki oraz pojemniki DPPL z nieznaną substancją oraz puste wiadra 10 i 20 litrowe. Natychmiast przystąpiono do sprawdzenia naczepy oraz pobliskiego terenu aby potwierdzić że na miejscu nie ma osób poszkodowanych. W wyniku rozpoznania nie stwierdzono substancji stanowiących zagrożenie – dodaje Starszy Kapitan.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
302[S]61 – SLRChem – JRG 2 Katowice-Piotrowice
Policja
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach
Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu


Źródło: KM PSP w Zabrzu
Fot. KM PSP w Zabrzu