- ŚLĄSK

17-latka wtargnęła na przejście na czerwonym – trafiła śmigłowcem do szpitala![ZDJĘCIA+VIDEO]

Bytom. W środę, 22 czerwca na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej oraz Łużyckiej doszło do potrącenia, na miejsce leci śmigłowiec pogotowia!

Wczoraj o godzinie 15:34 do oficera dyżurnego Policji w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszej na ul. Wrocławskiej. Na miejsce zadysponowano służby – przekazuje nam asp. Anna Oczkiewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Jak ustalili funkcjonariusze 17-letnia mieszkanka Bytomia przy zapalonym dla niej czerwonym świetle wtargnęła na oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku czego została potrącona przez 24-letniego mieszkańca Bytomia, kierującego samochodem osobowym marki Skoda – dodaje Aspirant.

Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy, 17-latka w ciężkim lecz stabilnym stanie została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, jej obecny stan nie jest znany. Czynności wyjaśniające to zdarzenie trwają – podsumowuje Oficer.


Fot. Przemek Dulęba, Damian Wiatrowski, Adam Mstowski

Wcześniej pisaliśmy:

Na chwile obecną ruch na ulicy jest znacznie utrudniony, na miejscu interweniują zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja, na miejsce leci również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik-23 z bazy HEMS Opole. Do zdarzenia doszło na Drodze Krajowej nr 94 (ul. Wrocławska) na wysokości ulicy Łużyckiej.