- ŚLĄSK

Zdarzenie na A4 – ruch odbywa się jednym pasem!

Ruda Śląska. W środę, 22 czerwca na Autostradzie A4 zaraz przed zjazdem na DW925 doszło do zdarzenia drogowego.

O godzinie 14:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 324 kilometrze Autostrady A4 w kierunku Katowic – przekazuje nam Oficer KM PSP Ruda Śląska.

Według wstępnych informacji doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów, dwa z nich to samochody osobowego natomiast jeden to motocykl. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, to kierujący motocyklem. Przed chwilą (Stan na 15:25) jeden pas w kierunku Katowic został udrożniony, występują spore utrudnienia w ruchu – dodaje Oficer.

Jak ustalili funkcjonariusze Policji, kierujący osobówką chcąc uniknąć zderzenia ze spadającym rowerem gwałtownie zahamował, niestety motocyklista jadący za nim nie zdążył się w porę zatrzymać i doprowadził do zderzenia z osobówką. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, motocyklista nie wymagał hospitalizacji. Ruch jest spowolniony, natomiast nie zablokowany – poinformował Komisariat Autostradowy Policji w rozmowie z Rudzianin.pl

Najprawdopodobniej doszło do odczepienia się roweru z jednego z pojazdów – mówi Oficer.

Nagranie od czytelnika:

Wcześniej pisaliśmy:

Według wstępnych nieoficjalnych jeszcze informacji doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla – szczegółowe oficjalne informacje dostępne wkrótce!. Pewno jest to, że na chwile obecną wszystkie pasy w kierunku Katowic są zablokowane, do zdarzenia doszło zaraz przed zjazdem na Drogę Wojewódzką nr 925. Zalecamy zjazd z autostrady zjazdem na Zabrze (ul. Chudowska).

Fot. Główne: poglądowe ZABRZE112.pl