- Zdarzenia

Pożar dostawczaka na A4!

Na Autostradzie A4 zaraz przed zjazdem na Zabrze w kierunku Rudy Śląskiej interweniują zastępy straży pożarnej, ma to związek z pożarem pojazdu na jednym z pasów!

Wczoraj (4.12) o godzinie 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego na Autostradzie A4. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje wZabrzu st. kpt Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, pierwsi na miejscu byli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr1 w Gliwicach, ich działania polegały na ugaszeniu pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia zabrzańskiej Jednostki. Później teren zabezpieczały już zastępy z Zabrza, do czasu przybycia piaskarki której zadaniem było pozbycie się niebezpieczniej dla kierowców piany z jezdni. – dodaje Starszy Kapitan.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, w zdarzeniu brak było osób poszkodowanych. Działania strażacy zakończyli chwilę przed godziną 22. W akcji wzięły udział łącznie 4 zastępów w tym 2 JRG-1 Gliwice oraz 2 JRG Zabrze, na miejscu obecna była również Policja.

Siły i Środki:
451[S]26 – GCBA – JRG-1 Gliwice
451[S]28 – GCBA – JRG -1 Gliwice
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
Policja