- Zdarzenia

Groźny pożar na Żywieckiej! [ZDJĘCIA]

Wczorajszego dnia zabrzańscy strażacy interweniowali przy ulicy Żywieckiej, zgłoszenie miało dotyczyć pożaru hali!

Wczoraj o godzinie 16:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali na terenie jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Żywieckiej 18. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje st. kpt Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, miało tam dojść do pożaru materiałów składowanych na regałach w hali magazynowej przylegającej bezpośrednio do kotłowni na paliwo stałe. W momencie powstania pożaru wewnątrz nikt nie przebywał. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. – dodaje Starszy Kapitan.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palące się materiał oraz przewietrzeniu obiektu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Działania strażacy zakończyli o godzinie 21:03 W akcji wzięło udział łącznie 8 zastępów w tym 1 zastęp OSP Kończyce oraz 1 zastęp OSP Makoszowy, na miejscu obecna była również Policja.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBAJRG Zabrze
671[S]22 – GBAPrJRG Zabrze
671[S]25 – GCBAJRG Zabrze
671[S]27 – GCBAJRG Zabrze
671[S]51 – SCDJRG Zabrze
671[S]90 – SLRrJRG Zabrze
679[S]25 – GCBA OSP Kończyce
677[S]20 – GBAOSP Makoszowy
P501 – KP IVPolicja

1 thought on “Groźny pożar na Żywieckiej! [ZDJĘCIA]

Comments are closed.