- Inne

Przełom w sprawie bezpieczeństwa na DK88? Policjanci sprawdzali nowe możliwości.

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy wspólnie policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskie Policji w Gliwicach przeprowadzili lustrację drogi krajowej numer 88. Celem działań było sprawdzenie poprawności w oznakowaniu, stanu technicznego drogi oraz ocena możliwości wprowadzenia zmian poprawiających bezpieczeństwo.

Mundurowi skupiali się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Celem działań było sprawdzenie poprawności oznakowania i stanu nawierzchni. Szczególną uwagę zwrócono również na możliwość wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na tej drodze. Spostrzeżenia i uwagi policjantów zostały już ujęte w protokole pokontrolnym. Jak po każdej takiej akcji policjanci odpowiedzialni za kontrolę infrastruktury drogowej będą występować do odpowiednich organów o usunięcie uchybień i wprowadzeni nowych rozwiązań technicznych.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl

Przypominamy: Tylko od początku tego roku na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu doszło do dwóch śmiertelnych wypadków, artykuły o nich: