- Zdarzenia

Śmiertelny wypadek na Krajówce – lądował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA]

Dzisiejszego południa na Drodze Krajowej nr88 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 samochodów, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Dzisiaj (24.01) o godzinie 12:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech pojazdów na DK-88 w kierunku Bytomia. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, patrole Policji oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia i stwierdzono, że jeden z kierowców został zakleszczony w pojeździe. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego próbowali wydostać tę osobę z pojazdu – dodaje Starszy Kapitan.

Po wyciągnięciu osoby została ona natychmiast przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Prowadzona była reanimacja, ale niestety w wyniku doznanych obrażeń osoba poniosła śmierć na miejscu. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały jeszcze 2 osoby, mężczyzna oraz kobieta, którzy zostali przewiezieni do szpitali. Na miejscu lądował także Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik23. Droga Krajowa nr88 w obu kierunkach na czas działań ratowniczych była zablokowana – kończy Strugacz.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni kierujący samochodem marki Nissan Micra, jadąc w kierunku Gliwic, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z pojazdem marki Fiatem Seicento kierowanym przez 61-letniego mieszkańca Gliwic, a następnie z samochodem marki Volkswagenem Polo kierowanym przez 26-letnią mieszkankę Pyskowic – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W wyniku wypadku, mimo prowadzonej reanimacji zmarł 61-letni gliwiczanin. 55-letni kierujący Nissanem doznał ogólnych obrażeń ciała, a 58-letnia pasażerka Volkswagena doznała urazu ręki. Około godziny 16:40 umożliwiono poruszanie się DK-88 w kierunku Gliwic, natomiast około godziny 17:30 odblokowano ruch w obu kierunkach – dodaje Młodszy Aspirant.

Siły i Środki:
451[S]44 – SRt – JRG I Gliwice
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
670[S]90 – SLOp – KM PSP Zabrze
P511 – Kia – WRD KMP Zabrze
P518 – Corolla – WRD KMP Zabrze
P536 – APRD – WRD KMP Zabrze
P241 – VW T6 – KMP Gliwice
S03 17 – Zespół (S) – WPR Katowice
S04 44 – Zespół (P) – WPR Katowice
SP-DXC – Ratownik23 – HEMS Opole