- Zdarzenia

Przez wymuszenie wylądował na barierach na A4 – sprawca odjechał!

Minionej nocy (2.12) zabrzańscy Policjanci interweniowali na Autostradzie A4, zgłoszenie miało dotyczyć pojazdu który utknął na barierach!

Wczoraj o godzinie 19:50 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego na Autostradzie A4. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz zastępy Straży Pożarnej – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący nieznanej marki samochodem wymusił pierwszeństwo tym samym doprowadzając do zderzenia samochodem osobowym marki Lancia kierowanym przez 22-letniego mężczyznę który w wyniku uderzenia skończył swoją podróż na barierach energochłonnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. – dodaje młodszy aspirant.

Przy zdarzeniu pracowali także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kończycach.

POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE: Do zdarzenia doszło około godziny 19:35, sprawcą zdarzenia miał być Biały Ford Transit z rejestracją zaczynającą się na SRS/SRC (zaznaczone czerwonym kółkiem na jednym ze zdjęć). Świadkowie proszeni są o zgłaszanie się do uczestnika zdarzenia – KLIK, lub do najbliższej jednostki Policji.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 266, 47 8543 200 lub najbliższą jednostką Policji. – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
679[S]25 – GCBA OSP Kończyce
Policja