- Zdarzenia

Silne zadymienie w mieszkaniu – nocna interwencja strażaków! [ZDJĘCIA]

Zabrzańscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej interweniowali minionej nocy przy ulicy Jarzębiej. Z jednego z mieszkań wydobywać miał się gęsty dym, zapobiegnięto tragedii!

Wczoraj o godzinie 22:22 do Stanowiska Kierowana Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w jednym z mieszkań w budynku przy ulicy Jarzębiej. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje nas st. kpt Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono zadymienia, wykonano pomiary tlenku węgla które nie stwierdziły jego obecności, lecz mieszkanie przed przybyciem strażaków zostało wywietrzone więc dowodzący akcją podjął decyzję o zamknięciu okien oraz drzwi i ponownym wykonaniu pomiaru zabójczego czadu, tym razem czujniki już potwierdziły jego występowanie. W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych.

Działania strażacy zakończyli o godzinie 23:08 W akcji wzięły udział łącznie 4 zastępy w tym ok. 15 strażaków z JRG Zabrze. Na miejscu obecna była również Policja.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]51 – SD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
Policja