- Zdarzenia

Straciła panowanie nad autem – uderzyła w bariery! [ZDJĘCIA]

Dzisiejszego poranka zabrzańscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej interweniowali na Drogowej Trasie Średnicowej. Gdzie jedna z kierujących miała stracić panowanie nad pojazdem a następnie zderzyć się z barierami!

Dziś o godzinie 7:02 do Stanowiska Kierowana Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego na Drogowej Trasie Średnicowej. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje nas st. kpt Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jedni uszkodzonych elementów pojazdu. W pojeździe podróżowały dwie osoby, lecz żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej.

Do oficera dyżurnego Policji zgłoszenie wpłynęło chwilę wcześniej bo o 6:23, na miejsce natychmiast skierowano patrol. Według ustaleń policjantów 25-letnia kierująca samochodem osobowym marki Peugeot nie dostosowała prędkości do panujących warunków. Tym samym tracąc panowanie nad autem i doprowadzając do zderzenia. Droga przez pewien czas była zablokowana. Do zdarzenia doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 902 w kierunku Katowic między zjazdem Zabrze-Sośnica a Rondem Sybiraków – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Działania strażacy zakończyli o godzinie 8:01 W akcji wzięły udział łącznie 2 zastępy z JRG Zabrze. Na miejscu obecna była również Policja.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
Policja