- Zdarzenia

KOŃCZYCE: Tragiczny pożar na ul. Knosały – W mieszkaniu znaleziono nadpalone zwłoki! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w poniedziałek 27 listopada na ul. ks. Józefa Knosały w zabrzańskiej dzielnicy Kończyce doszło do tragicznego pożaru w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.

O godzinie 18:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. ks. Józefa Knosały. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

W momencie dojazdu na miejsce jednostek straży pożarnej, pożarem w fazie intensywnego rozwoju objęty był lokal mieszkalny na drugiej kondygnacji. Działania polegały na podaniu czterech prądów wody z zewnętrz przez okno oraz od wewnątrz. Po stłumieniu pożaru strażacy weszli do środka, gdzie znaleziono martwą osobę. – Przekazał nam dowodzący akcją – st. bryg. Tomasz Bajerczak, Komendant Miejski PSP w Zabrzu.


Strażacy dogasili pożar, wynieśli na zewnątrz butlę gazową którą poddano chłodzeniu. Dalsze działania polegały na dokonywaniu czynności rozbiórkowych, prowadzeniu dogaszania oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.dodaje Brygadier.

Z budynku ewakuowano łącznie pięć osób, śmierć poniosła najprawdopodobniej kobieta. Tożsamość ofiary oraz okoliczności pożaru wyjaśniają zabrzańscy policjanci, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. Stan budynku, w którym doszło do pożaru, oceni nadzór budowlany.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie pięć zastępów straży pożarnej, cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Na miejscu interweniował również Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, podstacja Ruda Śląska oraz zabrzańscy policjanci.

Link do zbiórki dla rodziny której mieszkanie również ucierpiało w pożarze: https://zrzutka.pl/xfzfea

Fot. Dominik B./ZABRZE112.pl


Fot. Filip K./ZABRZE112.pl


Siły i Środki:

1 thought on “KOŃCZYCE: Tragiczny pożar na ul. Knosały – W mieszkaniu znaleziono nadpalone zwłoki! [ZDJĘCIA]

Comments are closed.