- Inne

Wręczono listy gratulacyjne za postawę godną naśladowania

We wtorek Komendant Miejskie Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć oraz Wiceprezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski podczas uroczystej odprawy wręczyli listy granulacyjne dla dwóch strażniczek miejskich, oraz mieszkańca naszego miasta. Wyróżnione osoby wykazały się postawą godną naśladowania.

We wtorek w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się uroczysta odprawa, podczas której Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć oraz Wiceprezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski wręczyli listy gratulacyjne, dla osób, które w ostatnim czasie wykazały się postawą godną naśladowania.

W odprawie wzięła udział kadra kierownicza zabrzańskiej komendy, przedstawiciele urzędu miasta oraz Komendant Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniew Juskowiak.

Wyróżnione osoby to dwie funkcjonariuszki zabrzańskiej Straży Miejskiej, starszy specjalista Anna Redmann i starszy strażnik Katarzyna Toborowicz, które przyczyniły się do odzyskania skradzionego pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży, oraz mieszkaniec naszego miasta Pan Dariusz Kukawa, który obezwładnił 18-letniego nożownika i przyczynił się do późniejszego zatrzymania go przez policjantów. O wydarzeniach tych informowaliśmy na naszej stronie internetowej: zatrzymany za usiłowanie zabójstwa, zatrzymany za kradzież pojazdu.

W krótkich przemowach Komendant zabrzańskiej Policji oraz Pan Wiceprezydent podziękowali za czujność, zaangażowanie i odwagę. Podkreślono, że taka postawa jest wyjątkowa i godna naśladowania.

W trakcie odprawy wręczono również rozkazy personalne z awansami na wyższe stanowisko służbowe. Awansowani policji to:
– Komendant Komisariatu II Policji w Zabrzu kom. Sebastian Makowski,
– Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu st. asp. Bartosz Wojczyński,
– Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu kom. Seweryn Kolanek,
– Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu asp. szt. Mateusz Papieraniak,
– Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu podkom. Łukasz Zwierzyński.


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. Urząd Miasta Zabrze