- Zdarzenia

Ponad 50 interwencji z powodu Nawałnicy – Zalane ulice, pozatapiane samochody! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Zabrze. W czwartek, 8 września nad Zabrzem przeszła nawałnica która przyniosła silne opady.

Zabrzańscy Strażacy interweniowali na terenie całego miasta w związku z licznymi miejscowymi podtopieniami ulic, budynków. Jak informują nas Czytelnicy zalane są drogi pod wiaduktami na ulicach: Piłsudskiego, Hagera, Mikulczyckiej; zalany jest także zjazd z DK88 na centrum handlowe M1. Na ulicy Krakowskiej Strażacy interweniowali w związku z pożarem drzewa po uderzeniu pioruna.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać, do zatopienia samochodów doszło na ul. Hagera oraz ul. Mikulczyckiej. Wiele mieszkań oraz ulic zostało miejscowo podtopionych. W działania oprócz Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, zadysponowano także trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: W Mikulczycach, Kończycach oraz Makoszowach

Doszło również do interwencji w Miejskim Szpitalu przy ul. Zamkowej, gdzie piorun uderzył w budynek, jednocześnie uruchamiając alarm przeciwpożarowy, tam na miejsce zadysponowano zastępy z JRG-2 Katowice-Piotrowice oraz JRG Ruda Śląska. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Jeden z czytelników ostrzega przed kostką brukową na ul. Świętego Wawrzyńca, która przez silne opady leży luzem na drodze. Ulica co chwile jest zalewana, poinformowany jest również Miejski Zarząd Dróg który z interwencją musi wstrzymać się do zakończenia opadów.

Aktualizacja (09.09): Jak przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W ZabrzuNa terenie miasta Zabrze odnotowano ponad 50 interwencji, najwięcej między godziną 17 a 24.

Do godziny 21 dnia wczorajszego jak podaje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach: Straż Pożarna w woj. Śląskim odnotowała 580 zgłoszeń, najwięcej w pow. tarnogórskim, następnie Zabrze, pow. Myszkowski, Bytom oraz pow. Gliwicki.