- ŚLĄSK

Zmiażdżona osobówka między tirami na A1, kierowca nie przeżył – droga jest zablokowana! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Piekary Śląskie. W Poniedziałek, 20 czerwca na Piekarskim odcinku autostrady A1 doszło do tragicznego zdarzenia.

Aktualizacja (godz. 22:10): Droga wciąż jest zablokowana.

Aktualizacja (godz. 20:44): Ciało 22-letniej kierującej zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Nie wiadomo, co przyczyniło się do zaistnienia tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Zostanie to zbadane. O przebieg pytani będą też świadkowie. [radiopiekary.pl]

O godzinie 13:16 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na Autostradzie A1. Na miejsce zadysponowano służby.

Kierujący autem ciężarowym marki Scania najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego marki Ford, który najechał na jadącą przed nim kolejną ciężarówkę marki MAN. Doszło do zakleszczenia pojazdu osobowego, śmierć poniosła osoba kierująca osobówką. Prawdopodobnie jest to kobieta, trwają czynności umożliwiające potwierdzenie tego faktu – przekazał naszemiasto.pl sierż. szt. Łukasz Czepkowski Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Na chwile obecną nie znane są przyczyny zdarzenia, kierujący pojazdów ciężarowych byli trzeźwi. Jednym z kierujących był 60-letni obywatel Serbii, drugi natomiast, sprawca wypadku to 52-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, trafił on do szpitala – dodaje Sierżant Sztabowy.

Przyczyny tragedii nie są w tej chwili znane. Kierowcy prowadzący ciężarówki byli trzeźwi, pojazd marki MAN prowadzony był przez 60-letniego obywatela Serbii, pojazdem ciężarowym marki Scania, tym który spowodował wypadek, kierował 52-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego. Został on przewieziony do szpitala, jego dokładny stan nie jest znany – podsumowuje Oficer.

Na miejscu pracują liczne zastępy Straży Pożarnej, patrole Policji, Zespoły Ratownictwa Medycznego, lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w kierunku Gorzyczek na chwile obecną jest zablokowana.

Źródło: naszemiasto.pl, KM PSP Piekary Śląskie, radiopiekary.pl
Fot. KM PSP Piekary Śląskie, KWP Katowice