- Inne

Zmiany w organizacji ruchu w rejonach cmentarzy

Coroczne działania z okazji dnia Wszystkich Świętych zapewniają bezpieczeństwo podczas obchodów tego święta. W tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie – utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych. Dodatkowo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo ma zmienna jesienna aura. W tym roku akcja Znicz będzie prowadzona w dniach od 28 października do 2 listopada.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniach 29.10 – 01.11.2022 roku na drogach miasta Zabrze wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy zlokalizowanych przy niżej wymienionych ulicach:

–  ul. Rogoźnicka – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Mendego;

–  ul. Pokoju – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Ciupki;

–  ul. Budowlana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do łącznika ul. Budowlanej z ul. Kosmowskiej;

–  ul. Kopalniana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Ofiar Katynia do garaży zlokalizowanych w ciągu ul. Kopalnianej;

–  ul. św. Józefa i ul. Czołgistów – jeden kierunek ruchu od ul. Roosevelta do ul. Matejki, jeden kierunek na ul. Lubelskiej od ul. Czołgistów do ul. Wita Stwosza, jeden kierunek na ul. Ptasiej od ul. Biniasa do ul. św. Józefa, jeden kierunek na ul. jasnej od ul. Wita Stwosza do ul. Ptasiej;

– ul. Cmentarna – dopuszczenie do parkowania pojazdów w rejonie cmentarza;

– ul. Staromiejska – jeden kierunek ruchu na odcinku od posesji nr 46 do skrzyżowania z ul. Trocera.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonach w/w cmentarzy wprowadzone zostały w godzinach nocnych z piątku na sobotę, tj. z 28/29.10.2022 r. i będą obowiązywały do dnia 01.11.2022 r. do godz. 24.00.

Dla odwiedzających cmentarz przy ul. Płaskowickiej, w dniach od 29.10 do 01.11.2022 r. w godzinach od 8.00 do 21.00 dzięki uprzejmości Fortum Silesia S.A. zostanie udostępniony parking zakładowy Fortum przy ul. Wolności 416. Możliwy też będzie postój na terenie wokół kościoła św. Franciszka.


Źródło: KMP w Zabrzu, ZDM w Zabrzu
Fot. główne poglądowe – KMP w Zabrzu