- Zdarzenia

Nocny pożar na Pawliczka!

Zabrze. W środę, 9 lutego przy ul. Pawliczka doszło do pożaru. Na miejscu błyskawicznie zjawili się strażacy.

Wczoraj (09.02) o godzinie 20:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w warsztacie samochodowym przy ulicy Alojzego Pawliczka. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przyjeździe JOP na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w budynku składającym się z 4 pomieszczeń warsztatowo-garażowych, jedno pomieszczenie było objęte pożarem.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, jednocześnie prowadząc działania gaśnicze oraz przeszukanie pomieszczeń w celu odnalezienia i ewakuacji ewentualnych osób poszkodowanych. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany – dodaje Starszy Kapitan

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na przyległe pomieszczenia warsztatowo-garażowe. Działania w których udział wzięło 8 zastępów PSP i OSP zakończone zostały około godziny 23:30 – podsumowuje Strugacz.

Siły i Środki: