- Zdarzenia

Interwencja strażaków w Mikulczycach!

Wczoraj o godzinie 22:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w jednym z budynków przy ulicy Tarnopolskiej w Zabrzu-Mikulczycach. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu sadzy w kominie, a następnie przewietrzeniu pomieszczeń. Po wykonanym przewietrzeniu strażacy wykonali dodatkowo pomiary na obecność tlenku węgla – dodaje Starszy Kapitan.

W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych. Działania w których udział wzięły łącznie trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu zakończyliśmy o godzinie 23:36 – podsumowuje Strugacz.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze


Wcześniej pisaliśmy:

Przy ulicy Tarnopolskiej w Zabrzu-Mikulczycach interweniują trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, akcja dotyczyć ma najprawdopodobniej pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych. Występują utrudnienia w ruchu, na chwile obecną brak jest informacji o osobach poszkodowanych. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów!