- Zdarzenia

Pożar na terenie ogródków działkowych!

Zabrze. W środę, 14 grudnia doszło do pożaru altany na terenie ogródków działkowych w Zabrzu-Kończycach. Na miejscu interweniowała Straż Pożarna i Policja.

Dzisiaj (14.12) około godziny 16:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany przy skrzyżowaniu ulic Dorotki i Bieniasza w Zabrzu-Kończycach. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Zabrze i OSP Kończyce — przekazuje nam st. kpt. Grzegorz Gorpiel Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

Po przybyciu JOP (Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej) na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar altany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek, przeszukaniu altany pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych oraz wykonaniu drobnych prac rozbiórkowych — dodaje Starszy Kapitan.

Ponadto w trakcie działań z budynku wyniesiona została butla z gazem, która była schładzana. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany — podsumowuje Dowódca.

Działania zakończono po godzinie 18.

Siły i Środki: