- Inne

Nowy nabytek zabrzańskich policjantów

W dniu dzisiejszym we współpracy z Komendą Miejską Policji w Zabrzu odbyła się sesja najnowszego nabytku Wydziału Ruchu Drogowego t.j Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego Volkswagen Crafter 2.0 TDI.

W sierpniu bieżącego roku Śląski Garnizon wzbogacił się o 10 takich pojazdów, jeden z nich trafił do zabrzańskiej Komendy. Zakup radiowozów został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, koszt każdego z nich to 460 458 zł.

Pojazdy na swoim wyposażeniu posiada m.in. Tablicę świetlną z możliwością wyświetlania różnych znaków oraz komunikatów, maszt świetlny – elementy sterowane są za pomocą tabletu oraz pilota. Wewnątrz pojazdu znajdziemy miejsce do pracy biurowej oraz obsługiwania zdarzeń w tym laptop, drukarka, zestaw znaków drogowych, lampy oraz dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny, torba medyczna PSP R0 i agregat prądotwórczy.

Specyfikacja techniczna pojazdu dostosowana została do potrzeb policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pozwala na sprawniejsze wykonywania zadań na miejscu zdarzeń drogowych.

Podziękowania kierujemy do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, Oficera Prasowego oraz Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu za możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej, oraz pomoc w jej realizacji.

Specyfikacja techniczna:
Marka: Volkswagen
Model: Crafter 2.0 TDI
Moc silnika: 177 KM
Zabudowa: AMZ
Rocznik: 2021

1 thought on “Nowy nabytek zabrzańskich policjantów

Comments are closed.