- Inne

Podsumowanie roku!

Ten rok był najbardziej przełomowy dla naszej redakcji, dlaczego? O tym w artykule!

Początek roku rozpoczynaliśmy z ilością 6600 polubień na stronie Facebook, z dniem dzisiejszym kończymy rok z liczbą ponad 10500 polubień! Co stawia nas na 6 miejscu pod względem ilości polubień wszystkich portali informacyjnych z Zabrza. Jednocześnie stając się jedną z najszybciej rozwijających się redakcji w mieście! W ciągu całego roku nasze treści na profilu na Facebooku dotarły do ponad pół miliona osób, a nasza strona www wygenerowała kilkaset tysięcy odsłon!

W ciągu tych 365 dni mieliśmy przyjemność rozwinąć dotychczasowe współpracę m.in. z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu uzupełniając naszą stronę o dokładniejsze informacje na temat taboru należącego do Komendy jak i samej Jednostki, jednocześnie wykonując sesję fotograficzną pojazdów. Miniony rok przyniósł także współpracę z wydziałem Profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, wspólnie promując bezpieczeństwo wśród mieszkańców uczestnicząc w różnorakich akcjach prewencyjnych oraz Wydziałem Ruchu Drogowego wykonując sesję nowo pozyskanego Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego i uczestnicząc w działaniach polepszających bezpieczeństwo na drodze.

Udało nam się również rozpocząć współpracę z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach razem tworząc materiały związane z Ratownictwem. Nie można również zapominać o Straży Miejskiej w Zabrzu na terenie której wykonaliśmy sesję fotograficzną nowych pojazdów pozyskanych w grudniu tego roku.

Przy zdarzeniach bardzo często udało nam się również współpracować z jednostkami OSP: OSP Makoszowy, OSP Mikulczyce, OSP Grzybowice, OSP Kończyce ukazując ich pasję reporterskim okiem.

Czas na podsumowanie najważniejszych interwencji służb jakie miały miejsce w tym roku. Najczęściej czytanym artykułem był ten dotyczący wybuchu gazu przy ulicy Struzika. Drugie oraz trzecie miejsce zajęły artykuły z interwencji odbywających się w dzielnicy Rokitnica. Pierwszy dotyczył śmiertelnego potrącenia przez TIR-a na ulicy Krakowskiej, drugi natomiast interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Andersa. Na czwartym miejscu uplasował się śmiertelny wypadek na Autostradzie A1, natomiast piąte miejsce zajęła próba samobójcza przy ulicy Klonowej. Na każdym z tych zdarzeń obecni byli nasi redaktorzy, na bieżąco relacjonując przebieg zdarzeń oraz wykonując widoczne później w artykułach materiały.

Dziękujemy! – Zespół Redakcyjny ZABRZE112.pl