- Zdarzenia

Śmiertelne potrącenie na Zaborzu! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Zabrze. W czwartek, 24 marca na ul. Piotra Skargi w Zaborzu doszło do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym.

Wczoraj (24.03) o godzinie 19:40 do oficera dyżurnego Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi i Węgielnej w Zaborzu, na miejsce niezwłocznie skierowano służby – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak wstępnie ustalili mundurowi na miejscu wynika, że 64-letni mężczyzna, który przechodził przez jezdnie, został potrącony przez 51-letnią kierującą samochodem marki skoda. Ze względu na słabe oświetlenie oraz ubiór w ciemnych kolorach i brak odblasków mężczyzna mógł nie zostać w porę zauważony przez kierującą – dodaje Młodszy Aspirant.

Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej 64-letni zabrzanin poniósł śmierć na miejscu Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki i technik kryminalistyczny, czynności w sprawie trwają. Policjanci zabezpieczyli samochód do dyspozycji Prokuratury – podsumowuje Oficer.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz oświetleniu miejsca zdarzenia – przekazuje nam KM PSP Zabrze.

Siły i Środki:

Przypominamy: Tylko od początku tego roku w Zabrzu doszło do czterech śmiertelnych wypadków, artykuły o pozostałych: