- Zdarzenia

Pożar dachu na Żeromskiego!

Minionej nocy przy ulicy Żeromskiego doszło do pożaru dachu i strychu, na miejscu interweniowały służby!

Dziś o godzinie 2:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożarem objęty jest dach obiektu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz natychmiastowym przystąpieniu do gaszenia ognia aby zapobiec jemu rozprzestrzenieniu się na sąsiedni obiekt.

Podaliśmy dwa prądy wody w natarciu na dach, jeden za pomocą drabiny mechanicznej oraz jeden po klatce schodowej. Dodatkowo w celu ochrony sąsiedniego dachu podano na niego dodatkowy prąd wody. Dowodzący akcją w międzyczasie zadysponował na miejsce autobus dla lokatorów.

Dalsze działania polegały na przeszukaniu pogorzeliska oraz przeprowadzeniu prac rozbiórkowych dachu. Na miejscu obecny byli również przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Zabrza. Spaleniu uległo ok. 200m2 dachu, w wyniku działań gaśniczych doszło również do zalania poniższych mieszkań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. W działaniach wzięło udział łącznie 6 zastępów w tym 17 ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, trwały one prawie 3 godziny – dodaje starszy kapitan.

Łącznie z budynku ewakuowało się 9 osób z czego dwie przewiezione zostały do tymczasowego miejsca pobytu na hali pogoń. Budynek numer 37 wyłączony został z użytku – informuje nas mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Stan aktualny budynku:


Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
670[S]90 – SLOp – KM PSP Zabrze
Policja
PINB Zabrze

Artykuł cię zainteresował? Nie zapomnij zostawić reakcji oraz udostępnić nasz post na Facebooku!