- Zdarzenia

Leżał na torach, potrącił go pociąg – zginął na miejscu!

Wczorajszego wieczoru doszło do śmiertelnego potrącenia osoby leżącej na torach w okolicy ulicy Piłsudskiego.

Wczoraj o godzinie 19:45 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu przez pociąg osoby leżącej na torach. Na miejsce skierowano patrole Policji oraz zastępy Straży Pożarnej – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 28-letni maszynista pociągu relacji Katowice-Gliwice najechał na 67-letniego mężczyznę, który leżał na torach kolejowych. 67-latek poniósł śmierć na miejscu. W dniu dzisiejszym ustalono tożsamość mężczyzny oraz poinformowano rodzinę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura – dodaje młodszy aspirant.

Artykuł cię zainteresował? Nie zapomnij zostawić reakcji oraz udostępnić nasz post na Facebooku!


Wcześniej pisaliśmy:

Dziś przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu przez pociąg na torach kolejowych przy ulicy Piłsudskiego. Na miejsce zadysponowano zastępy – poinformował nas st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w tym oświetleniu go. Na chwile obecną przy zdarzeniu interweniują 2 zastępy oraz 1 pojazd operacyjny, czekamy na dalsze decyzję Policji na miejscu odnośnie naszej potrzeby dalszych działań. Ruch kolejowy oraz drogowy jest zablokowany – dodaje starszy kapitan