- Zdarzenia

Silne wiatry i intensywne opady – kilkadziesiąt interwencji strażaków w kilka dni!

Zabrze. Od czwartku do poniedziałku zabrzańscy strażacy oraz ochotnicy interweniowali dziesiątki razy. Wszystko przez niespokojną pogodę.

Odnotowano 64 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru i opadów deszczu. Zdarzenia dotyczyły głównie przewróconych drzew, nadłamanych konarów, które stwarzały zagrożenie oraz uszkodzenia elementów budynków i samochodów. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce przy ul. Sportowej gdzie został ranny mężczyzna, który został uderzony gałęziami przewracającego się drzewa. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala przez obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego.

Największe straty materialne gwałtowny wiatr oraz opady deszczu wyrządziły na ul. Dąbrowskiego gdzie doszło do zalania trzech samochodów osobowych. Na ul. Tarnopolskiej silny wiatr uszkodził poszycie dachu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Przy ul. Zwrotniczej, ul. Kowalskiej, ul. Pszczyńskiej oraz ul. Sobieskiego doszło do uszkodzeń samochodów przez przewrócone przez wiatr drzewa i konary drzew. 

W działaniach związanych z usuwaniem skutków gwałtownego wiatru brały udział zastępy JRG PSP w Zabrzu  oraz zastępy z wszystkich jednostek OSP z terenu Zabrza.

Źródło: KM PSP Zabrze

Fot. ZABRZE112.pl, Portal Biskupice, OSP Makoszowy, OSP Mikulczyce, OSP Grzybowice, KM PSP Zabrze

Siły i Środki: